Program

Jarní CYKLOFEST 2012

Letos zveme příznivce cyklistiky i cykloturistiky do Nepomuku, kraje Černých baronů, krásné přírody v „předsíni“ Šumavy a atraktivních kulturněhistorických cílů v okolí naší základny v kempu Nový rybník.
Kemp Nový rybník se nachází necelé 3km západně od Nepomuku na silnici 191 směrem na Žinkovy (resp. Klatovy). Nádraží je v Nepomuku na opačném konci města.

PROGRAM

Hlavní program Jarního Cyklofestu 2012 tvoří individuální či skupinové vyjížďky na kole – ve čtvrtek, v pátek, v sobotu i v neděli (čtyři dny = vyrazíte na čtyři světové strany?). Navržené trasy povedou do blízkého i vzdáleného atraktivního okolí a jsou vhodné pro cyklisty všech věkových i výkonnostních kategorií tak, aby si každý cyklista mohl víkend v klidu a pohodě užít. Při skupinových vyjížďkách se vybrané trasy pojedou v doprovodu místních znalců (průvodců). Průvodcované trasy opět rozdělíme na
a) rodiny s dětmi, dětské/psí vozíky, pohodáře;
b) zkušené a zdatnější cykloturisty;
c) svižnější skupinu, mířící ke vzdálenějším cílům.
Start společných výletů bude upřesněn vždy den předem. Všechny navržené trasy budou zakresleny do centrální mapy na hlavní nástěnce CYKLOFESTU.

Letos na vás čeká opět řada cílů v blízkém či vzdálenějším okolí – jenom kolik je v okolí hradů, zámků, zřícenin… Kozel, Radyně, Spálené Poříčí, Zelená Hora, Nebílovy, rotunda sv.Petra a Pavla u Starého Plzence, Žinkovy, Rabí, Velhartice, Švihov… anebo třeba vyrazíte do katakomb v Klatovech, na tatarák do steakhousu v Soběsukách, za daňky do zámeckého parku v Blatné či se jen tak projedete v přírodním parku Plánický hřeben?

Jarní Cyklofest 2012 se týká především jízdy na kole – my, organizátoři, velmi doporučujeme každému cyklistovi zúčastnit se této akce s nasazenou cyklistickou přilbou na hlavě (nikoliv zavěšenou na řidítkách či připevněnou na nosiči!).
Je velmi pravděpodobné, že se při vyjížďkách pojede i po vedlejších silnicích – dodržujte proto dopravní předpisy!
Každý účastník se akce zúčastní na vlastní nebezpečí!


PREZENTACE

Po příjezdu do kempu se musíte prezentovat u organizátorů JCF2012. Prezentace je otevřena v následujících časech:
čtvrtek 17.5. 18:00-20:00
pátek 18.5. 8:00-20:00
sobota 19.5. 8:00-10:00
neděle 20.5. 8:00-9:00

Plánujete-li přijet mimo uvedené časy, můžete se předem domluvit s organizátory, kdy prezentaci nejlépe provést.

Účastníkům JCF2012 opět nabízíme maximum pohodlí a minimum starostí – kompletní balík služeb včetně polopenze a ubytování. Aby si všichni krásné prostředí v kraji Černých baronů na dohled Šumavy při vyjížďkách dokonale užili, bude opět možné si víkendový cyklosraz o jeden den (a noc) prodloužit a přijet již ve čtvrtek 17. května.

Doporučujeme přihlásit se předem na internetu – viz PŘIHLÁŠKY. Na JCF2012 lze přijet i bez předchozí rezervace (a tedy bez e-voucheru), avšak existuje riziko, že bude kapacita již naplněna a Vašemu zájmu o nocleh v posteli pod střechou nebudeme moci vyhovět, neboť kapacita lůžek v chatičkách je omezena. A proto, v případě předem nenahlášeného příjezdu, počítejte s eventualitou nocování ve vlastním stanu.

UBYTOVÁNÍ

STANY – ve vlastním stanu;
…možno též nocovat pod širákem, ve vlastním autě/obytném voze/karavanu (přípojky jsou k dispozici – viz PŘIHLÁŠKY)…

CHATIČKY – dvoulůžkové pokoje (v chatičce jsou vždy dva samostatné dvoulůžkové pokoje, lednice); za neobsazené lůžko ve dvoulůžkovém pokoji bude dodatečně na místě vybírán poplatek a naopak – do pokoje lze přidat jednu přistýlku – viz PŘIHLÁŠKY;
…při přihlašování budou upřednostněni zájemci na celý JCF, tj. od čtvrtka do neděle…

Pro stany i chatičky: společné wc i sprchy v dostatečném počtu (sprchy na žetony za 20,- Kč).

STRAVA

V ceně je 3x polopenze.
Čtvrtek 17.5.: večeře.
Pátek+Sobota 18.+19.5.: snídaně+večeře.
Neděle 20.5.: snídaně.
Snídaně jsou opět podávány bufetovým stylem; večeře budou servírované i grilovací (masonežravci mohou mít alternativu). U večeří si nápoje hradí každý sám.ČASOVÝ ROZPIS

Jako každý rok - přesný program upravíme na místě podle aktuální situace, proto níže neuvádíme přesné časy společných vyjížděk.

ČTVRTEK 17.5.

Příjezd – individuální.

Denní vyjížďky – individuální.

18:00-20:00
Prezentace

19:30-20:30
Večeře v restauraci

20:30
Večerní program v sále (i pod širým nebem):

Oficiální zahájení a přivítání účastníků Jarního Cyklofestu 2012
+
Volná zábava (navrhovaná témata: kam letos v létě, co bylo loni… nebo prostě jen tak pokecáme o všem ?)

PÁTEK 18.5.

7:00
Budíček na požádání

7:30-8:30
Švédský stůl (snídaně)

?:??
Denní vyjížďky – individuální i skupinové (dvě skupiny).

10:00-20:00
Prezentace

19:30-20:30
Večeře

20:30
Večerní program v sále (i pod širým nebem):

Druhé oficiální zahájení a přivítání účastníků Jarního Cyklofestu 2012

+ Nefalšovaná cykloveselka (pozn.: detaily tohoto bodu programu ještě upřesníme, ale budeme určitě velmi rádi, když se této pro nás velmi významné životní chvíle zúčastníte. L+M)

SOBOTA 19.5.

7:00
Budíček na požádání

7:30-8:30
Švédský stůl (snídaně)

8:00-10:00
Prezentace pro příchozí

?:??
Denní vyjížďky – individuální i skupinové (tři skupiny).

18:00
Závod dospělých – CYKLO-TROJBOJ
Kategorie žen a mužů bez rozdílu věku, mladší 18let startují jen se souhlasem přítomného rodiče či zákonného zástupce. Časomíra ruční. Závod se řídí pravidly UCI. Přilba povinná (bez diskuse). Anti-dopingová kontrola (první tři a další tři vylosovaní, kelímky poskytneme zdarma). Trať: krátká. Okolnosti: pozoruhodné. Obtížnost: „s prstem v nose“. Start a cíl: v prostoru kempu. Obrátka: ano (kalíšků i na trati).

19:30-20:30
Večeře – dnes grilovací

20:30
Večerní program v sále (i pod širým nebem):

Vyhlášení výsledků a dekorování vítězů CYKLO-TROJBOJE
+
Cyklocestovatelská beseda s promítáním (Lucie+Michal)
+
Tradiční tombola – napínavé losování o hodnotné ceny
+
Volná zábava

NEDĚLE 20.5.

7:00
Budíček na požádání

7:30-8:30
Švédský stůl (snídaně)

8:00-9:00
Prezentace pro příchozí

9:00
DĚTSKÝ CYKLO-TROJBOJ

(časomíra: ruční; přilba: určitě povinná; pomoc rodičů či doprovodného týmu na trati: naprosto vyloučená; účast všech dospěláků v hledišti: vítaná až skoro povinná)
Vyhlášení výsledků a dekorování vítězů ihned po skončení závodu.
+
Následuje start do posledních společných vyjížděk (tři skupiny).
+
…a od večerních hodin se můžeme už těšit na další víkendový cyklosraz - Jarní Cyklofest 2013 bude ve dnech 16.-19.5.2013. Ale kde, ale kde???

Poznámka k soutěžím a závodům:
Účast není povinná (leč velmi doporučovaná). Ceny jsou hodnotné, vždy pro první tři v kategorii. Zápis do startovních listin probíhá při prezentaci.