Program

Jarní CYKLOFEST 2010

VŠEOBECNÉ INFORMACE
V pořadí druhý víkendový cyklosraz Jarní Cyklofest 2010 se opět konal v jihočeském Benešovském mlýně.
GPS Loc: 49°14'6.722"N 14°9'15.852"E , mapa.
Byl trochu slavnostnější, neboť v sobotu 1.5. uplynulo 5 let od završení cesty kolem světa Lucie Kovaříkové a Michala Jona, kteří jsou zároveň i organizátory CYKLOFESTU.
JCF 2010 nabídl opět řadu doporučených tras. Na programu byly společné či individuální vyjížďky do atraktivního okolí, kde prim hraje na jedné straně příjemný, rovinatý svět jihočeských rybníků a na straně druhé nějaká ta horská prémie v Píseckých horách (podrobněji viz níže). Na své si přišly všechny výkonnostní skupiny i rodiny s dětmi a rovněž tahači vozíků dětských i psích.
Doprovodný program byl velmi bohatý: tradiční soutěž ve výměně duše, cyklo-trojboj pro dospělé i dětský závod. Večery zpestřilo promítání a besedy se známými cyklocestovateli i zajímavými osobnostmi. Hostem byl handicapovaný cyklista Héřa Volf, který pojal JCF 2010 jako přípravu na svou dálkovou jízdu na Slovensko a přijel po vlastní ose na hand-biku, na kterém dojel v roce 2009 do Paříže (a o tom v sobotu večer vyprávěl a promítal).
V pátek se promítaly i dosud nezveřejněné záběry, které pořídili Lucie a Michal při cestě kolem světa, kteří uvedli i výstavku předmětů dovezených právě ze zmiňované tříleté cesty. Páteční večer byl věnován Novému Zélandu, o kterém povyprávěli a promítli Lenka a Marcel Hrdličkovi, spoluorganizátoři Cyklofestu.
Stravování bylo opět formou bohaté polopenze se švédskými stoly a večerním grilováním, ubytování bylo možné zvolit v pokojích penzionu, v bungalovech, ve vlastních stanech či pod širákem.

HLAVNÍ PROGRAM
Hlavní program JARNÍHO CYKLOFESTU 2010 tvořily individuální či skupinové vyjížďky na kole – v pátek, v sobotu i v neděli. Trasy vedly do blízkého i vzdáleného atraktivního okolí. Navržené trasy byly vhodné pro cyklisty všech věkových i výkonnostních kategorií. Každý si v krásném jihočeském prostředí určitě přišel na své. Vybrané trasy se jely v doprovodu místních znalců (průvodců).

Na účastníky víkendového srazu čekaly vyjížďky krajinou jihočeských rybníků, Píseckých hor i po stezkách podél Blanice, Otavy i Vltavy. Cílem výletů se staly v Písku stojící nejstarší kamenný most v Čechách, místo slavné husitské bitvy u Sudoměře, malebná Švejkova Putim, hrady Helfenburk i Zvíkov, zámky Orlík i Kratochvíle, dojet jste mohli za Janem Husem do Husince a zanotovat si při šlapání kolem Tálínského rybníka, u Bavorova a Vodňan či na místě Putimské brány v Písku. Na kole jste se mohli střetnout i s velmi divokou přírodou: hřebčín v Novém Dvoře, závodní dostihové koně v Humňanech, hojně zastoupené vodní ptactvo na rybníku Řežabinec, kanci v polesí Hůrka, bažantnicí jste mohli projet nedaleko Humňan a o kus dál jste mohli narazit na velbloudy a lamy.

PÁTEK 30.4.
Pro zájemce: v odpoledních hodinách krátká vyjížďka do okolí s průvodcem.

SOBOTA 1.5.
Pro zájemce: v 9:00 startovaly vyjížďky s průvodcem – skupina A vhodná pro zdatnější; skupina B pro rodiny s dětmi, dětské, ev. psí vozíky; skupina C jela na sever vstříc od Prahy jedoucímu Héřovi Volfovi na hand-biku, kterého pak doprovodila do Benešovského mlýna.

NEDĚLE 2.5.
Pro zájemce: v 9:30 startovaly společné vyjížďky do okolí.

DOPROVODNÝ PROGRAM
PÁTEK 30.4.
9:00–19:00

SOUTĚŽ v prostoru před restaurací:
tradiční cyklofesťácká VÝMĚNA DUŠE na čas.

19:00
Večeře v restauraci

PROGRAM V HLAVNÍM SÁLE

20:00

Oficiální zahájení a přivítání účastníků JARNÍHO CYKLOFESTU 2010

20:02
Vyhlášení výsledků soutěže

20:15
1. cyklocestovatelská beseda s promítáním
Lenka a Marcel Hrdličkovi – Novým Zélandem na kole

21:15
2. cyklocestovatelská beseda s promítáním
Lucie Kovaříková a Michal Jon – Z cesty kolem světa I
Záběry, které jste ještě určitě neviděli; příběhy, které jste patrně ještě určitě neslyšeli.

Od cca. 22:15 volná rozprava…

Pozn.: v průběhu pátečního večera jsme upálili cykločarodějnici.

SOBOTA 1.5.
7:00

Budíček na požádání

7:30-8:30
Švédský stůl v restauraci (snídaně)

18:00
Závod dospělých – CYKLO-TROJBOJ
Kategorie žen a mužů bez rozdílu věku, mladší 18 let diskvalifikováni, resp. budou mít zvláštní kategorii; časomíra ruční, přilba povinná; anti-dopingová kontrola – první tři a další tři vylosovaní. Závod se řídí pravidly UCI. Start a cíl v areálu, obrátka: kdesi uprostřed přilehlých polností a luk.

19:30-20:30
Večeře v restauraci

PROGRAM V HLAVNÍM SÁLE
Večer probíhala v sále výstava předmětů dovezených z cesty všemi kontinenty.

21:00
Vyhlášení výsledků CYKLO-TROJBOJE

21:10
Tombola

21:30
3. cyklocestovatelská beseda s promítáním
Heřman Volf – Na ručně poháněném kole do Paříže

NEDĚLE 2.5.
7:00

Budíček na požádání

7:30-8:30
Švédský stůl v restauraci (snídaně)

9:00
DĚTSKÝ CYKLO-TROJBOJ (časomíra: ruční; přilba: určitě povinná; pomoc rodičů či doprovodného týmu na trati: naprosto vyloučená)
Po skončení závodu vyhlášení výsledků a dekorování vítězů.