CYKLOFEST PLUS 2017


sobota 1.4. – 10:00-17:00
PVA EXPO Praha-Letňany
vstupní hala 1 – velký konferenční sál č. 1

PROGRAM CYKLOFESTU PLUS 2017


10:00-11:30
Monika a Jirka Vackovi: Na kole Novým Zélandem s dětmi

Jak sebrat dvě malé děti, kola a nočník a odletět s tím vším na tři měsíce na druhou stranu zeměkoule.
Dvě kola, vozík, stan, dvě malé děti, 327 litrů výbavy v brašnách, nočník a spousta plen, tak vypadalo nové dobrodružství Moniky a Jirky Vackových. Byla to pro ně zcela nová dimenze expediční cyklistiky, kdy na odpočinek museli 90 dní zapomenout. Ale i tak to stálo za to!
Více info na www.altiplano.cz.

12:00-13:30
Jiří Bína: Indočína – tři měsíce na kole v prádelně

O podzimní cestě z Hanoje do Singapuru v nepříliš vhodném ročním období – již třináctá sólo výprava autora, tentokrát do Vietnamu, Kambodže, Thajska, Malajsie a Singapuru.
Jiří Bína o své 13. sólové výpravě: „Na podzim to není v Indočíně žádná selanka – vysoké denní teploty a každodenní prudké monzunové deště. Ale od cesty z Hanoje do Singapuru mě to neodradilo. Ve vietnamských městech jsem se musel naučit jezdit v dopravní džungli, kde jsou na přecpaných ulicích pravidla silničního provozu jenom zbožným přáním. Kambodža mě nadchla přátelskými lidmi, úžasnými památkami v Angkor Watu a plovoucími vesnicemi na jezeře Tonle Sap. Do Thajska jsem dorazil 2 týdny po úmrtí lidmi milovaného krále. Našel jsem černě oděnou zemi ponořenou v hlubokém smutku. V Bangkoku čekaly desetitisíce lidí ve frontách u královského paláce na kondolenci. Nicméně noční život v Pattayi a Patongu jel pořád na plné obrátky. V úpravné Malajsii jsem se pokochal památkami Georgetownu a Melaky i krásnou přírodou ostrova Langkawi. V Kuala Lumpuru jsem nevěřícně zíral na vánoční výzdobu evropského střihu, kterou bych v této muslimské zemi rozhodně nečekal. Cestu jsem zakončil po 5700km v Singapuru, kde jsem rozšířil své asijské kulinární zkušenosti o jídlo v pouličním stánku, honosícím se pravou michelínskou hvězdou.“
Více info na www.kolemkolem.cz.

14:00-15:30
Tomáš Horák: Na jednokolce za polární kruh – velká cesta Evropou

Natěžko na jednokolce přes půl Evropy až na Island a potom ještě zpět.
Tomáš Horák z jihomoravských Křídlůvek vyrazil 1.května 2016 na 10814 kilometrů dlouhou cestu za polární kruh a nazpátek. Natěžko a sám. Na své 36" jednokolce projel celkem dvanáct zemí, domů se vrátil za 202 dnů a zhubl dvanáct kilo. Sedmkrát se vyboural, čtyřikrát ho málem srazilo auto, zničil šest sad brzdových destiček, dvanáct špic, utrhl pedál i s osou a za celou cestu tu jednokolku proklel nejmíň tisíckrát.
Upoutávka zde youtube.

16:00-17:30
Lucie a Michal Jonovi: Přes Afriku domů – poslední část tříleté cesty kolem světa

Závěrečná díl unikátní cesty první Češky, která na kole objela svět non-stop – okruh exotickou Jižní Afrikou a cesta z Gibraltaru Evropou do cíle v Praze.
„Když jsme koncem listopadu 2004 opouštěli New York, měli jsme po dvou a půl letech od startu našlapáno 59.145km, čekal nás poslední kontinent a (ještě jsme netušili) posledních 9 tisíc kilometrů na této naší unikátní cestě kolem světa. V horké letní nebezpečné Jižní Africe jsme objeli třítisícový okruh v její západní polovině, poznali tuto nádhernou exotickou zemi po pádu apartheidu, oslavili třetí Vánoce na cestě (a potřetí bez kapra a salátu) a připili si potřetí na nový rok. Pak už zbývalo jen přeletět na miniaturní Gibraltar a dokodrcat se přes půl zimní a půl jarní Evropy domů. Trochu paradoxně nám tato závěrečná část „domácím“ terénem přichystala jednu z nejprekérnějších chvil ze všech sedmi kontinentů, ale přežili jsme a nakonec jsme do toho vysněného cíle přesně tři roky od startu došlapali.“
Více info o Lucii a Michalovi a celé cestě na www.luciemichal.cz.

Změna programu vyhrazena.