CYKLOFEST PLUS 2013


 sobota 6.4. – 10:00-18:00
 PVA Praha-Letňany
 velký sál č.1 ve vstupní hale

V sobotu 6.4.2013 budete mít opět možnost zavítat nejen do letňanských veletržních hal či na testovací dráhy veletrhu ForBikes 2013, ale i do velkého sálu (č.1) ve vstupní hale, kde bude probíhat CYKLOFEST PLUS 2013 – doprovodný festival veletrhu s celodenním programem sestaveným z prezentací cyklistických cest, filmů z cyklistického prostředí a rozhovorů se zajímavými hosty. A jako malý bonus bude zároveň po celý den na Cyklofestu Plus probíhat divácká soutěž, vylosované výherce odměníme v závěru festivalu hodnotnými cenami, které věnují partneři Cyklofestu.

Program, podrobnosti níže.
10:10Film o mistrovství Evropy v maratonu MTB 2012spolukomentuje mistr Evropy Kristián Hynek
11:00Na kole do Monaka a zpětMartin Adámek
12:30CYKLO-TALK-SHOW:
Projekt „Kola pro Afriku“.
Budoucí okolosvětoběžník Jaroslav „Šnek“ Král.
rozhovory s hosty
13:00Namibie a JAR – nebojte se do AfrikyJiří Bína
15:00Praha–Japonsko: Z Čech až do Země vycházejícího slunce
(detailní pohled na euroasijskou část cesty kolem světa)
Lucie a Michal Jonovi
16:30Race Across America 2012
Beseda s účastníkem ultracyklistického Závodu napříč Amerikou (RAAM 2012) a promítání jeho filmu „Umění trpět“
Jiří Hledík
18:00Vyhlášení výsledků celodenní divácké soutěže, losování a předávání cen
Změna programu vyhrazena.

Vstupné na veletrh For Bikes 2013 (vstup na Cyklofest Plus 2013 je pak již zdarma): Základní vstupné 150Kč, děti do 12let zdarma.

Přijedete-li na výstaviště mezi 10. a 12. hodinou na kole, dostanete vstupenku na veletrh ZDARMA! Tato zajímavá nabídka platí každý den veletrhu. Informace.

Otevírací doba veletrhu For Bikes 2013:
5.-7.4. 10:00-18:00
Stránky veletrhu: www.forbikes.cz

Podrobněji k programu Cyklofestu Plus 2013:
Diváci budou mít příležitost shlédnout a vyslechnout produkci českých cyklistů a cyklocestovatelů – v průběhu Cyklofestu Plus se postupně na plátně objeví prezentace zkušených cyklistů z jejich cest po různých koutech světa a organizátoři letos zařadili i jeden bikemaratonský a jeden ultracyklistický film. Prezentace doprovodí celodenní divácká soutěž o hodnotné ceny. V předsálí budou po celý den probíhat autogramiády a výhodný prodej cyklistických knih přítomných osobností.

Program Cyklofestu Plus 2013 zahájí film o mistrovství Evropy v MTB maratonu. Závod se jel loni na trati tradičního MTB maratonu Malevil Cup v okolí Jablonného v Podještědí v Lužických horách a skončil velkým úspěchem českých bikemaratonců – film spolukomentuje sám mistr Evropy Kristián Hynek, za Kristiánem si pro stříbro dojel Pavel Boudný a na čtvrtém místě dorazil do cíle Jan Jobánek.
Při první z živých prezentací nás Martin Adámek zavede na pětitýdenní cestu do Monaka a zpět domů do Náchoda dlouhou 3700km, kterou absolvoval v sedmičlenné skupině stejně nadšených cykloturistů, přičemž se skupina v průběhu akce různě dělila podle individuálních požadavků jednotlivců.
Následovat bude africké vyprávění o tříměsíčním putování Jiřího Bíny Namibií a Jihoafrickou republikou s podtitulem „Nebojte se do Afriky“, neboť Jirka je dalším důkazem, že se cyklista – má-li pro tento černý kraj „nevhodnou“ barvu kůže a ještě k tomu jede solo – opravdu této atraktivní části světa bát nemusí. Odměnou jsou pak pusté pouště, obří písečné duny, ohromující kaňony, studený Atlantik i přívětivý Indický oceán, diamantová historie, vinařské kraje, spousta zvířat a příjemní lidé.
Třetí projekci nabídnou zakladatelé a organizátoři Cyklofestu – cyklocestovatelé Lucie a Michal Jonovi. Seznámí diváky s úvodními 17191km své cesty kolem světa, ukážou dosud nepublikované fotografie i videa a zmíní i dramatické situace, které se v průběhu této části tříleté cesty udály – jen namátkou: střelba v Rusku, přejezd pouště Gobi, omrzliny v Japonsku. A povypráví i o svém zatčení v Číně.
Závěrečným hostem Cyklofestu Plus 2013 bude ultracyklista Jiří Hledík. Jeho vyprávění a film „Umění trpět“ o nejtěžším cyklistickém závodě této planety, Závodě napříč Amerikou (Race Across America, RAAM – ultracyklistické silniční časovce na 5000km od Pacifiku k Atlantiku s časovým limitem 12 dnů…), jehož se loni účastnil, bude jistojistě dalším bonbonkem festivalu. Co jiného má Jíra za sebou? Co má nyní před sebou? Jaké další výzvy? Jak trénuje? Jaká používá kola? Co jí? Na co při těchto extrémních závodech myslí? Spousta otázek...

Součástí sobotního festivalu bude i cyklo-talk-show, ve kterém se představí zajímavý charitativní projekt Kola pro Afriku a také
Jaroslav „Šnek“ Král, který se momentálně chystá na cyklistickou cestu kolem světa.

Těšíme se na setkání!
Lucie a Michal Jonovi
zakladatelé a organizátoři Cyklofestu