2014
KOCHAL   ŠVIHAL


Tradiční velký promítací festival cyklistiky a cestování na kole Cyklofest 2014 proběhne v sobotu 29.11. od 10:00 do 20:00 v kinosále hotelu Pyramida v Praze 6, Bělohorská 24.
Aktuální informace najdete zde.

Hlavní náplní velkého promítacího festivalu jsou cyklocestovatelské prezentace (o Portugalsku, Chorvatsku, Aljašce…), filmy z cyklistického prostředí (bikerské filmy „Signatures“ a „Česká krev v Maroku“ – no a především světová premiéra filmu Čeští indiáni dobyli Ameriku) i přednášky o cyklistických tématech, z nichž např. ta, kterou přednese rakouský lékař dr. Lubomir Tükör o dopingu v závodní cyklistice, slibuje spoustu zajímavostí (uvedeme ji v původním znění, ale nebojte, pán doktor hovorí velmi dobre po slovensky).

Chybět v programu nebude ani naše originální cyklo-talk-show, kam si pozveme několik osobností ze světa cyklistiky – čerstvého vítěze bikového etapového závodu Brasil Ride Jiřího Nováka a letošního mistra světa v časovce a paralympionika Jiřího Boušku.

Bonbonkem bude pro mnohé diváky velmi očekávaná světová premiéra filmu „Čeští indiáni dobyli Ameriku“ o účasti historicky prvního českého týmu, který se postavil na start a úspěšně dokončil Závod napříč Amerikou, Race Across America, tzv. RAAM. Film doplní rozhovory nejen se samotnými cyklisty, ale i se členy jejich doprovodného týmu a s tvůrci filmu. (Pozn. pro neznalé: RAAM je závod od Pacifiku k Atlantiku napříč USA, je dlouhý 4860km a český tým ve složení David Bureš, Michal Jon, Jiří Kalousek a Jiří Kříž jej zvládl v čase 6 dnů 22 hodin 41 minut).

Doprovodný program obstarají především přestávkové autogramiády přítomných autorů s možností zakoupit jejich cyklistické knihy (letos přijede opět Jan Vlasák, dále Milan Silný a Lucie a Michal Jonovi také nebudou chybět) či cyklistický kalendář (budou podepisovat všichni členové českého týmu z RAAMu).

V rámci doprovodného programu proběhne v závěru Cyklofestu i losování vstupenek – šťastní diváci si odnesou hodnotné ceny od partnerů festivalu a ty nejšťastnější pak hlavní ceny: cyklozájezd pro 2 osoby na Innskou cyklostezku s Lucií a Michalem Jonovými od CK Kudrna a horské kolo Author Solution.

Tradiční závěr Cyklofestu obstará dobročinná dražba, výtěžek každoročně putuje handicapovaným cyklistům a nejinak tomu bude letos. Tématem dražby bude letos RAAM – vydražit pro dobrou věc můžete hned několik zajímavých artefaktů.

Divácká soutěž bude letos bez hmotných cen – odměnou budou úspěšným soutěžícím zážitky, emoce, zkušenosti. Úkolem bude domluvit se během Cyklofestu s někým na společném jarním výletu na kole (zřejmě až v příštím roce; výlet na Jarním Cyklofestu se počítá též!). Udělejte pak z akce článek, foto- či videoreportáž, které pak nasdílíte na facebookovské stránky Cyklofestu – my Vás za to odměníme a dostanete-li nejvíce lajků ze všech příspěvkům, odměníme Vás něčím velkým – soutěžit a sdílet zážitky můžete do předfestivalové půlnoci (tj. až do 26./27.11.2015 - ovšem čím dřív vše zveřejníte, tím víc… no asi to je jasné.).

V předsálí kina hotelu Pyramida najdete opět cizokrajné pochoutky z dílny Ethnocateringu a nově budou své zdravé výtvory nabízet pánové kuchaři z Čistého sportu Ivan Rybařík (autor konceptu) a Jakub Pawlas (vařil letos našemu týmu na RAAMu), hotelová kavárna i restaurace budou rovněž k dispozici a v těsné blízkosti hotelu (jen přes ulici) najdete další stravovací zařízení.

Pojedete-li na Cyklofest prostředky MHD a nevyznáte-li se v hlavním městě, využijte www.mapy.cz, www.dpp.cz či www.idos.cz – u hotelu je stanice Malovanka (tram č.22 z Malostranské a č.25 z Hradčanské – obě trasa metra A).

Přijedete-li autem, parkování najdete snadno, nejsou zde zóny a poměrně snadno zaparkujete v ulicích Bělohorská, Gymnastická, Šlikova a Za Strahovem či v dalších přilehlých ulicích. Hotel disponuje placeným parkovištěm z ulice Pod Královkou (cena je 300,-/den).

Doporučujeme využít MHD, neboť po skončení Cyklofestu následuje „Cyklofest Afterparty“, která má letos formu večerní vycházky předvánoční Prahou po trase Hotel Pyramida – Loretánské nám. – Pražský Hrad – Kampa – Karlův most – Staroměstské náměstí… Jinými slovy „na Staromák na svařák“ se zastávkami U Černého vola, U Ševce Matouše, U Kocoura, U Schnellů… a to je jen namátkou a navíc vše ještě před Karlovým mostem! Tohle si nemůžete nechat ujít!

  PARTNEŘI


www.kudrna.cz
- pohodová i aktivní dovolená


www.author.cz
- kola, na kterých Lucie a Michal objeli svět (a stále na nich jezdí)


www.sportarsenal.cz
- nosiče a brašny na vaše cesty světem


www.isostar.cz
- odborníci na sportovní výživu


www.zoner.cz
- Zoner Photo Studio - organizace, úprava a sdílení fotografií - na letošním Cyklofestu opět promítáme s využitím ZPS

Rezervace vstupenek na e-mail: cyklofest@seznam.cz
Detailní program CYKLOFESTu 2014 najdete v sekci PROGRAM

Těšíme se na setkání!

copyright © Na všechny zde uveřejněné údaje, obrázky a popisy
se vztahují autorská práva podle zákonů ČR.
Kalimero FILABEL