2011
KOCHAL ŠVIHAL
10:00-21:00     Sobota 3.12.2011     Malý sál – KD Krakov – Praha 8-Bohnice
ryze cyklistický festival
promítání cyklocestovatelů
setkání osobností
besedy - autogramiády
soutěže - tombola
dobročinná dražba

Vážení milovníci cyklistiky, cestování a dobré zábavy,
rok se s rokem sešel a je tu opět CYKLOFEST – dnes snad již můžeme říci, že tradiční závěr cyklocestovatelské sezony. Tentokrát má CYKLOFEST přídavek 2011 – připravili jsme pro vás již čtvrtý jednodenní promítací maraton prezentací, které mají společné téma „cestování na kole“. Letos se sejdeme přímo v Bohnicích – přesněji tedy v KD Krakov na Praze 8.

A na co se můžete těšit?
 • Těšit se můžete nejen na setkání s cyklocestovateli, kteří prostřednictvím svých promítání a vyprávění přiblíží výpravy do blízkých i dalekých krajin. Letos má opět Cyklofest čtyři hlavní bloky. Cestování s dětmi, ostrovní exotika na skládačkách, dobrodružná výprava na černý kontinent, typická „vlasákovština“ z východu, jarní Středozemí, drsné, avšak úchvatné lokality na samém konci světa, odvážná zimní cyklistika v téměř arktických krajích či blízkovýchodní cykloputování – to vše a ještě něco navíc se objeví na plátně a bude okomentováno pozvanými cyklocestovateli, kteří vše zažili – v duchu motta Cyklofestu –
  NA VLASTNÍ OČI, NA VLASTNÍ KŮŽI.
 • Součástí programu bude opět cyklo-talk-show. Nově však nebude v samostatném bloku, ale bude probíhat na podium průběžně v každém bloku. Už nyní se tak můžete těšit na další zajímavé osobnosti, které brázdí převelikou planetu jménem Cyklistika – na Cyklofestu se tak objeví pan Jiří Grygar. Představí nám projekt Ebicykl, jehož je nejvyšším představitelem, a podepíše zájemcům i fungl novou knihu „Na kole ke hvězdám“, kterou sestavil spolu s kolegy hvězdáři a členy Ebicyklu (kniha vychází pár dnů před festivalem ve vydavatelství Cykloknihy). Představíme výjimečné projekty paracyklistického týmu Černí koně, jeho členové budou mít na Cyklofestu i svůj stánek v předsálí. Seznámíme vás s netradičním cestováním na bambusovém kole, které bude rovněž po celou dobu Cyklofestu vystaveno v předsálí (a ano, to bambusové kolo je vážně duté). A možná se objeví i další hosté…
 • Můžete se těšit na dobrou zábavu nejen při hlavním programu v sále, ale i v předsálí, kde bude opět probíhat bohatý doprovodný program Cyklofetu 2011.
 • Soutěž pro diváky nebude chybět ani letos. V předsálí se budete moci aktivně zapojit (a zapotit) při divácké soutěži (jako každoročně jde zatím o tajnou disciplínu). Vítězové budou vyhlášeni, zapsáni do festivalové kroniky a odměněni atraktivními cenami.
 • V předsálí najdete stolky partnerů festivalu s nabídkou produktů za výhodnější ceny (časopis Cykloturistika, vydavatelství Cykloknihy, cyklocestovatelé Lucie+Michal).
 • Jako každoročně bude jistě Cyklofest dějištěm řady neformálních diskusí s promítajícími cyklocestovateli a budou se zde odehrávat autogramiády přítomných cyklospisovatelů (letos to budou Markéta Hroudová+Luděk Zigáček, Jan Vlasák, Jiří Grygar, Lucie Kovaříková+Michal Jon).
 • Pochutnat si tradičně bude možné na cizokrajných specialitách, které opět připraví Ethnocatering, o teplé nápoje ve formě kávy a nepálského čaje se postará sdružení Nepálčata.
 • Během dne se také dozvíte, co zajímavého chystá CYKLOFEST na rok 2012, kdy opět proběhnou tři festivaly:
  CYKLOFEST PLUS 2012
    (31.3. na veletrhu ForBikes v Praze-Letňanech),
  JARNÍ CYKLOFEST 2012
    (18.-20.5., cyklovíkend kdesi v Čechách) a
  CYKLOFEST 2012 (1.12., Praha).
 • Tombola bude opět plná cen od partnerů festivalu – jak je již tradicí, tak některé ceny vylosujeme v blocích I-III a ty hlavní tři v bloku IV: bronzovou cenou bude věnec buřtů a kniha od psa Ernesta, stříbrnou cenou bude fungl nový cyklozájezd s CK Kudrna do Jižního Tyrolska, kde vás jako průvodci provedou Lucie+Michal, a hlavní, zlatou cenou bude nablýskané červené krosové kolo Author Stratos.
 • V závěru Cyklofestu proběhne dobročinná dražba, jejíž výtěžek poputuje opět na charitativní účely. Dražit budeme pochopitelně cyklistické artefakty.
Věříme, že i letos bude všechna setkání na Cyklofestu doprovázet pohodová předvánoční atmosféra. Přijdete? Přijďte! Těšíme se na setkání.
Za CYKLOFESTým
Michal Jon
zakladatel a ředitel festivalu

Kalimero FILABEL