2010
KOCHAL ŠVIHAL
4.prosince 2010 – 10:00 - 22:00
Bio Oko - Fr.Křížka 15 - Praha 7
cyklocestovatelé, cyklospisovatelé i cyklističtí profesionálové
se s Vámi podělili o zážitky, které prožívali
NA VLASTNÍ OČI, NA VLASTNÍ KŮŽI

Vážení příznivci cyklistiky, cestování a dobré zábavy,
s koncem roku opět přišel Cyklofest. Již potřetí jsme Vás pozvali na promítací maraton v Bio Oko. Celkově se jednalo o „polojubilejní“ pátý festival cyklistiky, který nesl název CYKLOFEST.
 • Promítat a vyprávět přijeli známí cyklisté, cyklocestovatelé, autoři cyklocestopisů, zástupci netradičních disciplín cyklistiky a viděli jste i filmy s cyklistickou tematikou z dílen předních českých a slovenských tvůrců.
 • Své cyklocestovatelské zážitky promítl a okomentoval svérázný populární cyklotremp Honza Vlasák (Mexiko), který patří vlastně už k „inventáři“ Cyklofestu, prezentovali se cykloturisté Lenka a Marcel Hrdličkovi (Maroko), Jaromír Krejčí (jižní Francie), o transkontinentálním přejezdu Kanady promítl Pavel Kadlíček a o zážitky z cesty do Benátek se podělila celá jedna pětičlenná rodina Ivasienkových. Ani letos nechyběli mezi promítajícími organizátoři Cyklofestu Lucie Kovaříková a Michal Jon (národní parky USA).
 • Perlou letošního Cyklofestu byly filmy s cyklistickou tematikou. Jsme rádi, že jsme do programu mohli zařadit díla předních českých i slovenských osobností. Výjimečnou podívanou byl film skvělého scénografa, choreografa a režiséra Šimona Cabana „Přes Alpy na kole“. Český ojedinělý video projekt „Spectrum“ prvotřídně mapuje osm různých odrůd MTB.
 • Již v minulosti Cyklofest neoficiálně laškoval se zahraničními cyklocestovateli i fotografy, ale teprve letošní dva slovenské filmové počiny, plnohodnotně zařazené do oficiálního programu, definitivně popostrkují náš festival do vod mezinárodních… Slovenského cestovatele a filmového tvůrce Pavola Barabáše nemusíme představovat, jeho videodeník o přejezdu Himaláje byl zařazen na úplný konec festivalu, a film dvojice dobrodruhů Stanislavy Bariakové a Juraje Jedináka „Tat tvam asi“ zdobí, mimo jiné tedy, i titul nejlepšího dokumentu na Mezinárodním horolezeckém filmovém festivalu 2010 v Teplicích nad Metují.
 • Ve zvláštním bodu programu - originální Cyklo-Talk-Show – vystoupili čtyři speciální hosté – handicapovaný sportovec Heřman Volf (letos dojel na handbiku z Prahy do Banské Bystrice a ještě k tomu „natěžko“), ultramaratonská šampionka Hana Ebertová vystoupila na Cyklofestu v minulosti již dvakrát, letos povídala a promítala záběry ze dvou letošních vítězných nejtěžších evropských závodů Kolem Slovinska a Kolem Rakouska. Ex-mistryně světa na silnici i v cross-country Tereza Huříková se bohužel ze zdravotních důvodů zúčastnit nemohla. Ozdobou festivalu byl jistě úřadující mistr světa v dynamické disciplíně MTB fourcross Tomáš Slavík.
 • Při příchodu obdržel každý návštěvník Cyklofestu 2010 kromě slosovatelné vstupenky i svou „startovní“ tašku.
 • Hlavní cenou tradiční bohaté tomboly bylo crossové kolo Author Stratos a cyklozájezd s CK Kudrna (Innská cyklostezka). Další ceny Cyklofestu 2010 věnovali partneři festivalu.
 • V rámci Cyklofestu 2010 proběhl křest dvou knih – Maroko na kole (Lenka a Marcel Hrdličkovi) a Cyklostezky Evropy (Lucie Kovaříková a Michal Jon).
 • Prodávaly i podepisovaly se knihy Honzy Vlasáka i Lucie Kovaříkové a Michala Jona. Stejně tak byly k prodeji knihy z nakladatelství Cykloknihy, které zde mělo svůj stánek, Na stánku časopisu Cykloturistika byly též k dostání cyklistické knihy i možnost objednat si předplatné časopisů Cykloturistika, Velo, 53x11.
 • Po celý den jste se mohli zúčastnit divácké soutěže o atraktivní ceny. Kvalifikační jízdy se odehrály v předsálí a finále pak tradičně na pódiu. Disciplína byla stejná jako loni: pevná minuta s pevným startem na cyklotrenažéru.
 • Součástí Cyklofestu 2010 byla dražba předmětů souvisejících s cyklistikou a cestováním. Výtěžek šel opět na dobročinné účely.
 • Netradiční exotickou stravu po loňské spokojenosti zajistil opět Ethnocatering. Novinkou byla nabídka pravého nepálského čaje.
 • V rámci Cyklofestu 2010 jste měli možnost nakouknout pod pokličku do kotlíku příprav chystaných projektů na rok 2011. Přiblížili jsme novou lokalitu pro víkendový JARNÍ CYKLOFEST 2011 a prozradili i něco o promítacím CYKLOFESTu 2011.
Každému účastníkovi CYKLOFESTu 2010 jsem přál,
aby poznal nové cyklistické nadšence, osobnosti i projekty
a odnesl si spoustu poznatků, zážitků i inspirace!

Za CYKLOFESTým
Michal Jon
ředitel CYKLOFESTu

Kalimero FILABEL