2009
JEDINEČNÉ SETKÁNÍ CYKLO-OSOBNOSTÍ
28.listopadu 2009 – 10:00-22:00
Bio Oko - Fr.Křížka 15 - Praha 7
cyklocestovatelé, cyklospisovatelé i cyklističtí profesionálové
se s vámi podělili o zážitky, které prožívali
NA VLASTNÍ OČI, NA VLASTNÍ KŮŽI

Vážení příznivci cyklistiky, cestování a dobré zábavy,
po loňském „nultém“ ročníku jsme pro Vás připravili v pořadí druhý podzimní promítací, celkově již tedy třetí Cyklofest.
 • Promítat a vyprávět přijeli známí cyklisté, cyklocestovatelé, autoři cyklocestopisů i zástupci netradičních disciplín cyklistiky. Své zážitky promítl a okomentoval svérázný cyklotremp Honza Vlasák (Srí Lanka), prezentovali se dále cykloturisté Martin Adámek (Náchod-Bosna) a Jaromír Krejčí (Peloponés a Kréta) i několik cykloturistek: Slávka Chrpová a Renáta Lorišová (Kapverdy) a Alena Šimčíková (Írán). Mezi atraktivní body programu rozhodně patřila prezentace extrémních bikerů Daliho Kupky (Cape York v Austrálii) i Honzy Kopky (o závodě Iditarod na Aljašce). Do programu rovněž přispěli i organizátoři Cyklofestu Lucie Kovaříková a Michal Jon (Trans-America).
 • Ve zvláštním bodu programu - originální Cyklo-Talk-Show – vystoupila opět řada speciálních hostů - MTB profi-závodník Jiřím Novák, Vladislav „Báža“ Lepšík představil jedno netradiční odvětví cyklistiky – orientační závody na horských kolech, tzv. MTBO, handicapovaný cyklista Heřman „Héřa“ Volf povídal o jednom svém splněném snu (na ručně poháněném kole Praha-Paříž).
 • Při příchodu obdržel každý návštěvník CYKLOFESTu 2009, kromě vstupenky, svou „startovní“ tašku.
 • Po celou dobu CYKLOFESTu 2009 se v předsálí prezentovali někteří partneři festivalu – bylo možné u nich nakoupit s festivalovou slevou.
 • V rámci CYKLOFESTu probíhaly autogramiády přítomných osobností i autorů knih (s možností jejich cyklistické knihy výhodně zakoupit), mj. jste tu našli cykloknihy Jana Vlasáka, Honzy Kopky, Lucie Kovaříkové a Michala Jona.
 • Po celý den se diváci mohli zúčastnit soutěže o atraktivní ceny. Finále proběhlo na pódiu.
 • Kromě divácké soutěže byla součástí doprovodného programu CYKLOFESTu 2009 i bohatá tombola, do které věnovali ceny partneři festivalu – hlavní cenou bylo jako loni horské kolo Author a cyklozájezd s CK Kudrna.
 • Na CYKLOFESTu 2009 se opět dražilo – obraz s cyklistickou tematikou. Výtěžek putoval na dobročinné účely.
 • V rámci CYKLOFESTu 2009 proběhla i prezentace chystaných projektů na příští rok: opět bychom se s vámi rádi sešli při víkendovém cyklosrazu na jaře v Jižních Čechách (JARNÍ CYKLOFEST 2010) i na promítacím festivalu v listopadu v Praze (CYKLOFEST 2010). Termíny najdete v upoutávce úplně na začátku této stránky.
 • Letošní CYKLOFEST přinesl některé kosmetické změny, které, jak pevně věříme, přispěly ke zkvalitnění celého festivalu. Všechny vycházely z ohlasů vás diváků po loňské premiéře. Zajistili jsme teplé stravování přímo v místě, čili nebmuseli jste nikam odcházet a trápit se pomalou obsluhou v okolních restauračních zařízeních, čili vám z cyklofestivalových prezentací neunikla ani minuta. V nabitém programu bylo o jednu prezentaci navíc a do Cyklo-Talk-Show jsme taktéž pozvali o jednoho hosta více. V předsálí bylo více zábavy i stánků.
 • A nakonec VOLBY! Na úvodním CYKLOFESTu 2008 padly v divácké anketě prvotní návrhy, jak by se měly jmenovat naši dva cyklofesťáčtí maskoti, které nakreslil neomylnou a zatím se netřesoucí rukou kreslíř a cyklotulák Ivan Křemeček. Na Jarním CYKLOFESTu 2009 anketa pokračovala. Do úzkého finále se tak dostaly tři dvojice (uvádíme abecedně):
  Cyklík-Festík, Dálkoš-Fofroš a Kochal-Švihal.
  Je asi zcela evidentní, že u všech třech finálových párů patří první jméno vždy „cykloturistovi“ a druhé „závodníkovi“. Jen pro zajímavost, v anketě se objevila jména jako např. Dvouzubák, Překousnutý Jazyk, Prsoň, Snaživec, Zuboš, Luboš, Ferda, Perda, ale i Vyceněný Zub, Hanka, Křížák, Plajzan, Michaluc, Hobo, Áda, Ivan... nezískaly však potřebné množství hlasů. Hlasy finalistů byly anulovány a do finálového kola hlasování postoupily uvedené dvojice s čistým kontem. Hlasy jste mohli posílat i mailem. Hlasování pokračovalo i v Bio Oko, kam ovšem postoupily už jen dva kandidátské páry, které v internetovém hlasování získaly nejvíce hlasů. Zvítězila dvojice Kochal-Švihal.
Přáli jsme si,
aby každý návštěvník CYKLOFESTu 2009
poznal nové cyklistické nadšence
a odnesl si spoustu poznatků a zážitků
– my jsme pro to udělali maximum!
Za CYKLOFESTým
Michal Jon
ředitel CYKLOFESTu

Kalimero FILABEL