2008
JEDINEČNÉ SETKÁNÍ CYKLO-OSOBNOSTÍ


29. listopadu 2008 – 10:00-22:00
Bio Oko - Fr. Křížka 15 - Praha 7

cyklocestovatelé, cyklospisovatelé i cyklističtí profesionálové
se s vámi podělili o zážitky, které prožívají
NA VLASTNÍ OČI, NA VLASTNÍ KŮŽI


  • Promítat a vyprávět přijeli především známí cyklocestovatelé a autoři cyklocestopisů. Vystoupili svérázní cykloturisté Honza Vlasák (Albánie), Pepa Kozák (Rusko) a František Šesták (Svatojakubská cesta), cyklističtí pokořitelé velehor Pepa Honz a Martin Vejmělka (nejvyšší sedlo, Himálaj), extrémní biker Dali Kupka (závody v Austrálii) a česká okolosvětoběžnice Lucka Kovaříková – úplně první a jediná Češka, která na kole objela svět (s Michalem Jonem, který to s ní ty tři roky vydržel). Jako náhradnice nečekaně vystoupila Slávka Chrpová, šéfredaktorka časopisu Cykloturistika a také cykloturistka (Madagaskar).
  • V originální Cyklo-Talk-Show vystoupili na nultém ročníku CYKLOFESTu vskutku speciální hosté. Jako první přišla paní Soňa Ježková, manželka úspěšného handicapovaného cyklisty Jiřího Ježka. S Jirkou pak proběhl improvizovaný „telemost“, protože byl v té chvíli na soustředění na Kanárských ostrovech. Řeč byla především o paralympijských medailích a diváci si dokonce mohli na jednu Jirkovu zlatou medaili z LOH v Pekingu sáhnout. Vedle Soni byl přítomen i pan ing. Jan Linger, ředitel České nadace sportovní reprezentace, která Jirku Ježka podporuje. Na pódiu se poté objevila Hana Ebertová, nejznámější česká ultracyklistka – a obrázky i vyprávěním přiblížila nejextrémnější závod světa, populární silniční závod napříč Amerikou RAAM. Posledním hostem první Cyklo-Talk-Show byla Barča Ivasienková – cyklistka na počátku kariéry – s rodiči a dvěma sestrami dojela v sedmi letech na vlastním kole z domova až pod Mont Blanc. Stala se důkazem, že s cykloturistikou se dá začít v každém věku, ale čím dřív, tím líp.
  • Při příchodu obdržel každý návštěvník, kromě vstupenky, svou „startovní“ tašku.
  • Po celou dobu CYKLOFESTu 2008 se v předsálí prezentovali někteří partneři festivalu – bylo možné u nich nakoupit s festivalovou slevou.
  • V rámci CYKLOFESTu probíhaly autogramiády přítomných osobností i autorů knih (s možností jejich cyklistické knihy výhodně zakoupit).
  • Po celý den se diváci mohli účastnit soutěže (výměna duše na čas), finále pak proběhlo na pódiu.
  • V bohaté tombole si přišel na své téměř každý návštěvník nultého ročníku CYKLOFESTu, neboť partneři CYKLOFESTu 2008 věnovali do tomboly spoustu atraktivních cen – cyklovýbavu, cyklodoplňky, cyklooblečení, cykloknihy, předplatné cyklo- i cestovatelských časopisů. Dvě hlavní ceny v tombole: cyklozájezd od CK Kudrna a horské kolo Author.
  • Na závěr CYKLOFESTu 2008 se dražil obrázek cyklokreslíře Ivana Křemečka – výtěžek 600,-Kč putoval následně na dobročinné účely psímu útulku Bouchalka.
  • V rámci CYKLOFESTu 2008 probíhala i divácká anketa, kde se přítomní vyslovili pro pokračování CYKLOFESTů. Podzimní CYKLOFEST 2009 tedy bude, bude opět jednodenní a opět poslední listopadovou sobotu. Zároveň v anketě diváci projevili zájem setkat se i s koly o některém z jarních víkendů: můžete se tedy těšit na JARNÍ CYKLOFEST 2009. Jako nejpřitažlivější se pro hlasující ukázal být měsíc květen. V roce 2009 se tedy můžete těšit na dva CYKLOFESTy – jarní víkendový cyklosraz a podzimní jednodenní promítací festival!
  • Součástí ankety při CYKLOFESTu 2008 bylo podávání návrhů a volba jmen obou maskotů – cykloturisty a závodníka. Volba jmen bude probíhat až do konání listopadového CYKLOFESTu 2009 – volit bude možné přímo na květnovém cyklosrazu či prostřednictvím internetu. Výsledky voleb budou zveřejněny při listopadovém CYKLOFESTu 2009, kdy zároveň proběhne i křest obou maskotů.

Věříme, že každý příznivec cyklistiky v jakékoliv podobě
si při startovním „NULTÉM“ ročníku CYKLOFESTU
přišel na své.Kalimero FILABEL